Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 10.11.2018 18:16:22 

Tak co si dnes uháčkujeme?

650

Hvězdicový vzor

Hvězdicový vzor je tvořený přízí 3 barev za použití řetízkových ok a prodloužených dlouhých sloupků.
Prodloužený dlouhý sloupek (pds, výškou odpovídá 3 řo), háčkujeme podobně jako dlouhý sloupek, ale o jedno protažení víc: 1 nahodíme, vpíchneme do následujícího oka a protáhneme (na háčku jsou 3 oka), nabereme přízi  a protáhneme 1 okem (na háčku jsou znovu 3 oka), podruhé nabereme přízi a protáhneme dvěma oky (na háčku zbydou 2 oka), potřetí nabereme přízi a protáhneme zbylými dvěma oky.

Postup práce:

Začínáme řetízkem - počet ok dělitelný 4 (v ukázce je 24 ok).
První řada (barvou fuchsie): *3 řo (= první pds), 1 pds, 10 řo, 4 pds (bez mezery, hned do dalšího řo), 10 řo, 2 pds*, opakujeme sek mezio **, končíme řadu 2 pds. Uděláme 1 řo a přízi protáhneme a ustřihneme.

Druhá řada (barvou bílou): začínáme znovu zprava, připevníme přízi a háčkujeme:
* *3 řo (= 1 pds), 2 pds do následujícího oka, 10 řo, 2 pds do následujících 4 ok (1. oko vynecháme, do 2. a 3. pds a 4. oko vynecháme), 10 řo, 3 pds do následujících 2 ok (takže do 1. oka 2 pds, do následujícího 1 pds) *
 ; úsek mezi ** opakujeme do konce řady (řada končí 3 pds do 2 ok). Přízi upevníme a ustřihneme.


Třetí řada (barvou zelenkavou): 3 řo (= 1pds), 1 pds, 10 řo, 4 pds do 2 ok, 10 řo, 2 pds do 3 ok*, úsek mezi ** opakujeme do konce řady (řada končí 2 pds do 3 ok), přízi upevníme a ustřihneme.

Čtvrtá řada (barvou bílou): *3 řo (= 1pds), 10 řo, 6 pds do 4 ok, 10 řo, 1 pds*; úsek mezi ** opakujeme do konce řady (řada končí 1 pds), přízi upevníme a ustřihneme.První až čtvrtou řadu opakujeme ještě 2x (nebo kolikrát potřebujeme),
mezi řetízky vznikají ze sloupků kosočtverce. končíme pleteninu 4. řadou (bílou barvou).
(Nákres se zvýrazněným posledním opakováním 4 řad)

 


Provlékání řetízků

S provlékáním začneme v pravém dolním rohu se dvěma řetízky fuchsiové barvy.
provlékneme levý řetízek do pravého a pak ještě provlékneme bílé následující řatízky skrz fuchsiové a zelenkavé skrz bílé.


Stejně proovlékneme i další dolní fuchsiové řetízky
(+ navazující bílé a zelenkavé)

zdroj: https://youtu.be/9q80sA3IxoI

TOPlist